• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AWK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AWK. Jeżeli chcesz otworzyć plik AWK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AWK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AWK Programming Language Script Format Free Software Foundation

Co to jest plik AWK?

Skrypt utworzony dla awk, programu do przetwarzania tekstowego dołączonego do dystrybucji systemu operacyjnego Unix i Linux. Zawiera instrukcje dotyczące dopasowywania, zastępowania i drukowania tekstu z ciągu lub pliku wejściowego. Służy do tworzenia sformatowanych tekstów i raportów.

Jak otworzyć plik AWK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AWK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AWK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AWK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AWK

Inne problemy z plikiem AWK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AWK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AWK:

  • plik AWK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AWK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AWK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik