• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AVCHD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AVCHD. Jeżeli chcesz otworzyć plik AVCHD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AVCHD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
High Definition Video Format Sony, Panasonic

Co to jest plik AVCHD?

Format pliku do nagrywania i odtwarzania cyfrowego wideo w wysokiej rozdzielczości. Jego nazwa to skrót oznaczający zaawansowaną technologię kodowania wideo w wysokiej rozdzielczości.

Format AVCHD został wprowadzony w 2006 r. Po wspólnym opracowaniu przez firmę Sony i Panasonic, głównie do zastosowań w kamerach wideo wysokiej rozdzielczości. Jako format, AVCHD sprzyja porównywalnie do .HDV i jest formatem akceptowalnym do profesjonalnego użytku.

Odtwarzanie formatu AVCHD nie jest obsługiwane we wszystkich odtwarzaczach Blu-ray Disc, mimo że AVCHD ma wiele podobieństw z formatem Blu-ray Disc, nie jest to część specyfikacji Blu-ray Disc.

Istnieje znana niezgodność formatu AVCHD w oryginalnym oprogramowaniu do importowania i edycji oprogramowania marki HD Writer firmy Panasonic, który został dostarczony w latach 2006-2008. Ta wersja programu HD Writer nie rozpoznaje obecnego formatu 1080i lub nowszego formatu, takiego jak 1080p50 lub 1080p60. Nowsze wersje AE w formacie HD Writer mogą w rzeczywistości odczytywać nowszy format 1080i, podczas gdy wersje 2 i wyższe mogą odczytywać 1080p (w obu częstotliwościach klatek).

Jak otworzyć plik AVCHD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AVCHD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AVCHD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AVCHD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AVCHD

Inne problemy z plikiem AVCHD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AVCHD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AVCHD:

  • plik AVCHD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AVCHD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AVCHD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik