• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AVATAR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AVATAR. Jeżeli chcesz otworzyć plik AVATAR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AVATAR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Google Talk Avatar Format Google

Co to jest plik AVATAR?

Zdjęcie profilowe używane przez Google Talk, aplikację na czacie online. Zapisuje obraz bitmapowy w formacie .JPG lub .PNG. Służy do wyświetlania obrazu obok każdego z list znajomych, a także podczas sesji na czacie.

W systemach Windows Vista i Windows 7 pliki AVATAR są przechowywane w katalogu [user] AppDataLocalGoogleGoogle Talkavatars.

Zwykle można zmieniać nazwy plików AVATAR z rozszerzeniem ".Jpg" lub ".Png", a następnie wyświetlać je standardową przeglądarką grafiki.

Jak otworzyć plik AVATAR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AVATAR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AVATAR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AVATAR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AVATAR

Inne problemy z plikiem AVATAR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AVATAR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AVATAR:

  • plik AVATAR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AVATAR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AVATAR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik