• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ATL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ATL. Jeżeli chcesz otworzyć plik ATL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ATL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Artlantis 3D Scene Format Abvent Group

Co to jest plik ATL?

Plik obrazu 3D stworzony przez Artlantis Studio & Render, czyli programy używane przez projektantów i architektów do tworzenia wysokiej rozdzielczości obrazów 3D. Zapisuje scenę 3D i może zawierać wiele obiektów Artlantis (pliki .AOF). Służy do renderowania wnętrz budynków, krajobrazów i innych scenografii.

Pliki ATL mogą być eksportowane z ArchiCADa, a następnie renderowane w Artlantis Studio lub Artlantis Render.

Jak otworzyć plik ATL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ATL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ATL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ATL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ATL

Inne problemy z plikiem ATL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ATL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ATL:

  • plik ATL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ATL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ATL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik