• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ATF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ATF. Jeżeli chcesz otworzyć plik ATF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ATF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Photoshop Transfer Function Format Molecular Devices

Co to jest plik ATF?

Format danych używany przez oprogramowanie do analizy mikromacierzy GenePix. Posługuje się prostym tekstem, formatem rozdzielonym tabulatorem i zawiera rekordy, każdy z jednym lub więcej polami. Może być używany zamiennie z oprogramowaniem GenePix, edytorami tekstów i arkuszami kalkulacyjnymi, takimi jak Microsoft Excel.

Format ATF jest używany dla innych formatów plików GenePix, w tym plików .GAL i .GPR.

Firma Axon Instruments, pierwotny twórca formatu ATF, została przejęta przez Molecular Devices, która korzysta z formatów ATF, GAL i GPR za pomocą swojego oprogramowania GenePix.

Jak otworzyć plik ATF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ATF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ATF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ATF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ATF

Inne problemy z plikiem ATF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ATF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ATF:

  • plik ATF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ATF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ATF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik