• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AST

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AST. Jeżeli chcesz otworzyć plik AST, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AST

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Photoshop Colour Separation Table Adobe Systems

Co to jest plik AST?

Zawiera opcje rozdzielania kolorów, które mogą być ładowane przez kilka programów firmy Adobe. Może być używany do definiowania separacji kolorów podczas drukowania, eksportowania do formatu PDF lub eksportowania do innego programu. Może być używany do zdjęć przy użyciu RGB, CMYK i innych trybów kolorów.

Innym popularnym formatem separacji kolorów jest plik "Desktop Color Separations" (.DCS), który został opracowany przez firmę Quark.

Jak otworzyć plik AST?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AST jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AST z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AST którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AST

Inne problemy z plikiem AST

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AST nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AST:

  • plik AST którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AST z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AST nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik