• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ASS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ASS. Jeżeli chcesz otworzyć plik ASS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ASS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Advanced SubStation Alpha Subtitle Format N/A

Co to jest plik ASS?

Plik napisów utworzony przez Aegisub, wieloplatformową aplikację składającą się z plików wideo. Zapisuje tekst napisów sformatowany przy użyciu składni algorytmów Advanced Substation Alpha. Służy do przechowywania edytowanych napisów.

Pliki ASS zawierają style tekstowe, białe miejsca, orientację tekstu i inne ustawienia. Zapisują również kolejność i czas, kiedy tekst jest wyświetlany podczas filmu.

Jak otworzyć plik ASS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ASS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ASS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ASS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ASS

Inne problemy z plikiem ASS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ASS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ASS:

  • plik ASS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ASS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ASS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ASS
ASS do SRTASS do SUB