• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ASPX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ASPX. Jeżeli chcesz otworzyć plik ASPX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ASPX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Active Server Page Extended ASP.NET Script Format Microsoft

Co to jest plik ASPX?

Plik ASPX to strona internetowa generowana przez serwer, która może zawierać kod VBScript lub C #. Jest to często napisane w programie Microsoft Visual Web Developer i przeznaczone dla środowiska Microsoft ASP.NET. Pliki ASPX zawierają skrypty, które są przetwarzane na serwerze internetowym, a wynikowy kod HTML jest wysyłany do przeglądarki użytkownika.

Strony ASPX są również nazywane "formularzami sieciowymi .NET". Można je zidentyfikować w przeglądarce, gdy adres URL w polu adresu kończy się znakiem ".Aspx".

Default.Aspx - domyślna strona sieci Web załadowana, gdy przeglądarka klienta żąda katalogu serwera sieci Web na serwerze z systemem Microsoft IIS, który używa protokołu ASP.NET. Na przykład, gdy klient zażąda adresu http://www.Sampledomain.Com/ serwer ładuje plik http://www.Sampledomain.Com/Default.Aspx, chyba że jest skonfigurowany do załadowania innego pliku.

Jak otworzyć plik ASPX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ASPX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ASPX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ASPX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ASPX

Inne problemy z plikiem ASPX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ASPX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ASPX:

  • plik ASPX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ASPX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ASPX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ASPX
ASPX do HTML