• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ASP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ASP. Jeżeli chcesz otworzyć plik ASP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ASP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Active Server Page Script Page Microsoft

Co to jest plik ASP?

Plik ASP to strona internetowa utworzona przez programistę internetowego, który znajduje się na serwerze sieci Web i może zawierać skrypty napisane w języku VBScript lub w języku JavaScript. Jest on analizowany na serwerze, który generuje kod HTML, który jest wysyłany do przeglądarki klienta. Pliki ASP są powszechnie używane przez witryny ASP.NET i witryny sieci Web obsługiwane na serwerach Windows z uruchomioną usługą Microsoft IIS.

Pliki ASP są podobne do plików .HTML, ale są nieco inaczej stosowane. Gdy przeglądarka WWW żąda pliku HTML, serwer wysyła plik. Gdy jednak przeglądarka internetowa żąda pliku ASP, serwer wysyła żądanie za pośrednictwem silnika ASP, który analizuje plik ASP i generuje zwykły kod HTML, który jest wysyłany do przeglądarki klienta. Ponieważ strony ASP są przetwarzane na serwerze, użytkownicy witryn internetowych nie widzą rzeczywistego kodu ASP, tylko HTML wygenerowany ze skryptów na stronie. Strony ASP zwykle używają rozszerzenia ".Asp" zamiast ".HTML".

Od czasu opublikowania wersji ASP 1.0 w 1996 r. W 1997 r. Pojawiły się tylko dwie inne wersje: ASP 2.0 i ASP 3.0 w 2000 r. W 2002 r. Firma Microsoft wydała wersję programu ASP.NET, która zastąpiła ASP. Teraz ASP jest powszechnie określane jako Classic ASP lub ASP Classic. Ze względu na szeroką implementację ram ASP.NET, strony ASP zostały w dużej mierze zastąpione stronami .ASPX. Niektóre zalety programu ASP.NET w ASP to korzystanie z wielu języków, takich jak C #, VB.NET, J # i Delphi.NET, a także poprawa wydajności dzięki skompilowanemu kodzie, bardziej zaawansowanemu debugowaniu i lepszej obsłudze błędów podczas uruchamiania.

Default.asp - Domyślna strona ładowane gdy przeglądarka klienta żąda katalogu serwera WWW na serwerze Microsoft IIS-bazie. Na przykład, gdy klient zażąda adresu http://www.Sampledomain.Com/ serwer ładuje plik http://www.Sampledomain.Com/Default.Asp, chyba że jest skonfigurowany do załadowania innego pliku.

Jak otworzyć plik ASP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ASP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ASP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ASP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ASP

Inne problemy z plikiem ASP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ASP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ASP:

  • plik ASP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ASP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ASP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik