• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ASHX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ASHX. Jeżeli chcesz otworzyć plik ASHX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ASHX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ASP.NET Web Handler Format Microsoft

Co to jest plik ASHX?

Plik ASHX to strona internetowa, która jest częścią aplikacji serwera WWW systemu ASP.NET. Zawiera odniesienia do innych stron przechowywanych na serwerze internetowym, które są wysyłane do przeglądarki użytkownika. Pliki ASHX są przetwarzane przez program ASP.NET HTTP Handler serwera, gdy przeglądarka internetowa klienta żąda tej strony.

Czasami pliki ASHX są używane do wysyłania plików .PDF do przeglądarki użytkownika, ponieważ plik ASHX ma odniesienie do dokumentu PDF. Jednak po pobraniu pliku rozszerzenie nazwy nie jest zmieniane na ".Pdf" i pozostaje z rozszerzeniem ".Ashx". W tym przypadku można zmienić nazwę rozszerzenia pliku na ".Pdf" i wyświetlić go w programie Adobe Reader lub innej przeglądarce plików PDF. Czasami można rozwiązać ten problem, upewniając się, że przeglądarka internetowa ma zainstalowany dodatek Adobe Reader. Jeśli jest zainstalowany, plik PDF może zostać otwarty bezpośrednio w przeglądarce.

Wiele stron ASHX ma tylko małą ilość kodu, nawet tak krótko, jak jedna linia. Funkcje strony są zapisywane w języku programowania C #.

Jak otworzyć plik ASHX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ASHX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ASHX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ASHX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ASHX

Inne problemy z plikiem ASHX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ASHX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ASHX:

  • plik ASHX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ASHX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ASHX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik