• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ASA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ASA. Jeżeli chcesz otworzyć plik ASA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ASA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Active Server Configuration Format N/A

Co to jest plik ASA?

Zawiera deklaracje obiektów, zmiennych, stałych i funkcji, które można uzyskać na stronach .ASP. Często nazywane Global.Asa i dostępne przez wiele stron z witryną opartą na ASP. Pozwala kilku stronom na dostęp do tych samych funkcji i zmiennych, aby nie musiały być pisane na nową stronę.

Pliki ASA mogą być ręcznie tworzone i edytowane lub mogą być tworzone automatycznie przez program Web development, taki jak Microsoft ASP.NET. Plik Global.Asa musi być przechowywany w katalogu głównym aplikacji ASP, aby inne pliki mogły uzyskać dostęp do niego.

Jak otworzyć plik ASA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ASA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ASA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ASA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ASA

Inne problemy z plikiem ASA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ASA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ASA:

  • plik ASA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ASA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ASA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik