• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AS. Jeżeli chcesz otworzyć plik AS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Flash ActionScript Document Adobe Systems

Co to jest plik AS?

Plik AS jest plikiem kodu źródłowego zapisanym w języku ActionScript, języku skryptowym opracowanym pierwotnie przez firmę Macromedia, ale obecnie opracowanym przez firmę Adobe Systems. Zawiera zmienne, funkcje i odniesienia do innych plików. Pliki AS są zwykle używane do tworzenia interaktywnych aplikacji Flash.

Pliki ActionScript są często zapisywane razem z filmem Animate (plik .FLA), który odwołuje się do pliku AS. Pliki ActionScript mogą być edytowane w programie Animate lub za pomocą podstawowego edytora tekstu.

Animacja była wcześniej znana jako Flash, która została pierwotnie opracowana przez firmę Macromedia, a następnie połączona z Adobe w 2005 roku. Flash został animowany w 2016 roku.

Jak otworzyć plik AS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AS

Inne problemy z plikiem AS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AS:

  • plik AS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik