• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ARIAX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ARIAX. Jeżeli chcesz otworzyć plik ARIAX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ARIAX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Chipsounds XML Sound Format Plogue

Co to jest plik ARIAX?

Plik utworzony przez chipsounds, program służący do tworzenia dźwięków, takich jak na starszych automatach arcade, konsolach do gier i komputerach. Zapisuje ustawienia dźwięku przy użyciu formatowania XML zamiast formatowania binarnego używanego w plikach .ARIA.

Pliki ARIAX pozwalają projektantowi dźwięku na ręczne modyfikowanie dźwięku za pomocą edytora tekstu lub edytora XML.

Jak otworzyć plik ARIAX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ARIAX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ARIAX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ARIAX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ARIAX

Inne problemy z plikiem ARIAX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ARIAX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ARIAX:

  • plik ARIAX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ARIAX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ARIAX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik