• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ARC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ARC. Jeżeli chcesz otworzyć plik ARC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ARC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ARC Lossless Data Compression And Archive Format Ivan Zahariev

Co to jest plik ARC?

Skompresowane archiwum plików utworzone jako archiwum systemu plików Hierarchical File System (HFS) systemu Macintosh lub archiwum MS-DOS przy użyciu standardowej kompresji MS-DOS. Zawiera zbiór skompresowanych plików, z których każda jest kompresowana potencjalnie przy użyciu innej techniki kompresji.

Pliki ARC były powszechnie stosowane pod koniec lat 80. i na początku lat dziewięćdziesiątych. Obecnie są one rzadko używane i zostały zastąpione przez nowsze, bardziej wydajne algorytmy kompresji.

Podczas gdy pliki ARC były używane głównie dla komputerów z systemem MS-DOS i starszymi wersjami komputerów Macintosh, niektóre aktualne programy mogą je nadal otwierać, na przykład StuffIt i WinZip.

Jak otworzyć plik ARC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ARC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ARC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ARC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ARC

Inne problemy z plikiem ARC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ARC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ARC:

  • plik ARC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ARC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ARC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ARC
ARC do ZIPARC do PEA