• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AQM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AQM. Jeżeli chcesz otworzyć plik AQM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AQM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AlpineQuest GPS Hiking Map Format MOBAC

Co to jest plik AQM?

Plik GIS używany przez AlpineQuest, aplikację mapowania i nawigacji na urządzeniach z Androidem. Obejmuje drogi, cechy lądowe, ciekawe miejsca i inne informacje o mapie. Służy do nawigacji offline, często do uprawiania turystyki pieszej, polowania, geocachingu i innych zajęć na świeżym powietrzu.

Pliki AQM mogą zostać utworzone za pomocą Mobile Mobile Creator (MOBAC), a następnie przesłane na kartę SD z Androidem.

Format AQM jest formatem otwartym, którego specyfikacja jest utrzymywana w projekcie MOBAC SourceForge. Mobile Atlas Creator był wcześniej nazywany twórcą Atlas TrekBuddy.

Jak otworzyć plik AQM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AQM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AQM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AQM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AQM

Inne problemy z plikiem AQM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AQM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AQM:

  • plik AQM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AQM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AQM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik