• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku APPX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem APPX. Jeżeli chcesz otworzyć plik APPX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku APPX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft AppX Application Package Format Microsoft

Co to jest plik APPX?

Format pakietu aplikacji wprowadzony w systemie Windows 8. Używany przez programistów podczas pakowania i przesyłania aplikacji Windows 8 (zwanych wcześniej aplikacjami typu Metro) do sprzedaży w sklepie Windows Store.

Pliki APPX mogą być pakowane razem z programem Visual Studio 2012, które zapewnia wsparcie dla rozwijania aplikacji dla systemu Windows 8. Użyj kreatora Create Application Packages, wybierając Project & rarr. Zapisz & rarr. Utwórz pakiety aplikacji w Visual Studio lub Store & rarr. Utwórz pakiety aplikacji w programie Visual Studio Express.

Pliki APPX mogą być zawarte w plikach .APPXUPLOAD. Oba typy plików mogą być użyte jako format przesyłania do magazynu systemu Windows, ale pliki APPXUPLOAD zawierają dodatkowe informacje umożliwiające odpluskwianie informacji wysyłanych do dewelopera w przypadku awarii aplikacji.

Pliki APPX mają maksymalny rozmiar pliku 2 GB.

Jak otworzyć plik APPX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku APPX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi APPX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem APPX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik APPX

Inne problemy z plikiem APPX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem APPX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami APPX:

  • plik APPX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku APPX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik APPX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik