• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AIM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AIM. Jeżeli chcesz otworzyć plik AIM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AIM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AIMMS ASCII Model Format Paragon Decision Technology

Co to jest plik AIM?

Moduł AIMMS (ang. Advanced Integrated Multidimensional Modeling Software) zapisany w formacie tekstowym. Zawiera model operacji utworzony przy użyciu języka modelowania AIMMS. Podobny do pliku .AMB, ale zapisany jako plik tekstowy ASCII zamiast pliku binarnego.

Jak otworzyć plik AIM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AIM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AIM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AIM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AIM

Inne problemy z plikiem AIM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AIM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AIM:

  • plik AIM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AIM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AIM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik