• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik AIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Audio Interchange File Format Sound Format Apple

Co to jest plik AIF?

Plik AIF to plik audio utworzony przy użyciu formatu plików wymiany plików audio (AIFF). Zawiera nieskompresowany dźwięk jakości CD podobny do pliku .WAV i jest powszechnie używany do przechowywania standardowego audio CD.

Firma Apple Computer opracowała format AIFF, opierając się na formacie '.IFF' Electronic Arts. Standardowe pliki AIFF wykorzystują częstotliwość próbkowania 44.1KHz, są 16-bitowe i mają dwa kanały dźwięku stereo.

Pliki AIFF również używają rozszerzenia .AIFF.

Jak otworzyć plik AIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AIF

Inne problemy z plikiem AIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AIF:

  • plik AIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku AIF
AIF do MP3AIF do 264