• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AIA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AIA. Jeżeli chcesz otworzyć plik AIA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AIA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Illustrator Action Format Adobe Systems

Co to jest plik AIA?

Plik utworzony przez Adobe Illustrator, aplikację grafiki wektorowej. Zawiera co najmniej jedną akcję zapisaną w programie Illustrator. Często używane do automatyzacji wspólnych kroków edycji i przetwarzania obrazów wsadowych.

Pliki AIA są zapisywane w zwykłym tekście i można je przeglądać za pomocą edytora tekstu.

Jak otworzyć plik AIA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AIA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AIA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AIA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AIA

Inne problemy z plikiem AIA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AIA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AIA:

  • plik AIA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AIA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AIA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik