• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AHU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AHU. Jeżeli chcesz otworzyć plik AHU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AHU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Photoshop Hue Saturation Lightness Format Adobe Systems

Co to jest plik AHU?

Plik Nasycenia Nasycenia Cieplnego (HSL) używany przez program Adobe Photoshop, aplikacja do edycji grafiki rastrowej. Zawiera wartości zadane dla odcienia (0 do 360), nasycenia (0 do 100) i jasności (-100 do 100) elementów o wyglądzie kolorów. Służy do ustawiania kolorów w obrazach.

W programie Photoshop, właściwości HSL można uzyskać z poziomu opcji "Hue / Saturation Presets" w panelu Adjustment. Pliki AHU zawierające te właściwości są zapisywane w katalogu / Presets / Hue and Saturation / w instalacji programu Photoshop.

"L" w HSL może również oznaczać "Luminancja".

Jak otworzyć plik AHU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AHU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AHU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AHU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AHU

Inne problemy z plikiem AHU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AHU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AHU:

  • plik AHU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AHU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AHU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik