• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AFM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AFM. Jeżeli chcesz otworzyć plik AFM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AFM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Font Metrics Format N/A

Co to jest plik AFM?

Format czcionki opartej na tekście ASCII opracowany przez firmę Adobe. Zapisuje dane metryki czcionek dla pliku PostScript typu 1. Zawiera wzorzec wzorcowy określonej czcionki, która określa sposób, w jaki każdy znak czcionki wygląda.

Jak otworzyć plik AFM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AFM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AFM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AFM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AFM

Inne problemy z plikiem AFM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AFM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AFM:

  • plik AFM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AFM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AFM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik