• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ADP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ADP. Jeżeli chcesz otworzyć plik ADP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ADP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Access Project Format Microsoft

Co to jest plik ADP?

Dostęp do pliku projektu, który łączy się bezpośrednio z tabelami baz danych i innymi obiektami bazy danych. Nie zawiera rzeczywistych tabel ani kwerend, ale jest połączonych bezpośrednio z bazą danych MSDE lub SQL Server, która przechowuje rzeczywiste tabele i diagramy bazy danych.

Jak otworzyć plik ADP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ADP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ADP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ADP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ADP

Inne problemy z plikiem ADP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ADP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ADP:

  • plik ADP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ADP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ADP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik