• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ADMX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ADMX. Jeżeli chcesz otworzyć plik ADMX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ADMX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Administrative XML Template Format Microsoft

Co to jest plik ADMX?

Plik konfiguracyjny używany przez system Windows Group Policy, technologię oprogramowania służącą do zarządzania grupami komputerów. Zawiera ustawienia dla kont użytkowników, konfiguracji systemu operacyjnego i aplikacji. Służy do przechowywania konfiguracji do scentralizowanego zarządzania wieloma systemami komputerowymi.

Pliki ADMX sterują tym, co użytkownicy mogą robić na swoim komputerze. Na przykład plik ADMX w środowisku pracy może ograniczyć dostęp do Internetu lub pobierać określone typy plików. Administratorzy systemu Windows 7 mogą uzyskać dostęp do lokalnych zasad przy użyciu przystawki MMC programu Local Group Policy Editor (plik .MSC) o nazwie gpedit.Msc i znajdującej się w katalogu WindowsSystem32.

Zasady grupy Windows są często konfigurowane przy użyciu usługi Active Directory, menedżera uprawnień. Może pracować także z innymi technologiami uprawnień.

Pliki ADMX mogą być eksportowane do pliku tekstowego rozdzielanego tabulatorem za pomocą narzędzia wiersza komend ADM File Parser (AdmX). Narzędzie jest dołączone do pakietu narzędzi pakietu Windows Server 2003 Resource Kit Tools.

Pliki ADMX zostały wprowadzone w systemach Windows Vista i Windows Server 2008.

Jak otworzyć plik ADMX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ADMX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ADMX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ADMX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ADMX

Inne problemy z plikiem ADMX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ADMX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ADMX:

  • plik ADMX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ADMX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ADMX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik