• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ACSM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ACSM. Jeżeli chcesz otworzyć plik ACSM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ACSM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Content Server Message Format Adobe Systems

Co to jest plik ACSM?

Plik ACSM to plik komunikatów obsługiwany przez serwer Adobe Content Server do programu Adobe Digital Editions, programu służącego do zarządzania i czytania e-książek oraz innych publikacji cyfrowych. Zawiera dane, aby uaktywnić i pobrać eBook, ale nie zawiera samego e-booka. Pliki ACSM są używane do autoryzacji, legalnego pobrania i przeczytania zakupionych książek elektronicznych w Wydaniach cyfrowych.

Większość użytkowników programu Digital Editions nie napotyka pliku ACSM. Jeśli znajdziesz plik ACSM, najprawdopodobniej oznacza to, że pobranie książki zostało przerwane. Możesz kliknąć dwukrotnie plik ACSM, aby wznowić pobieranie i otworzyć plik w programie Digital Editions. Plik ACSM zostanie umieszczony w dowolnym miejscu, w którym przeglądarka zapisuje pobrane pliki.

Nawet jeśli masz inne oprogramowanie eReader inne niż Digital Editions, na przykład Kobo Desktop, podczas pobierania e-książki możesz otrzymać plik ACSM. Jednak nadal musisz zainstalować Adobe Digital Editions, aby pobrać eBook, a następnie można go przeczytać i przesłać do urządzenia eReader.

Jak otworzyć plik ACSM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ACSM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ACSM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ACSM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ACSM

Inne problemy z plikiem ACSM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ACSM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ACSM:

  • plik ACSM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ACSM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ACSM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ACSM
ACSM do PDFACSM do EPUB