• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ACO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ACO. Jeżeli chcesz otworzyć plik ACO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ACO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Photoshop Color Palette And Swatches Format Adobe Systems

Co to jest plik ACO?

Plik ACO to plik kolorowy używany przez program Adobe Photoshop, program do edycji grafiki rastrowej. Przechowuje próbkę koloru, która jest zbiorem predefiniowanych kolorów, wraz z nazwą każdego koloru, który jest wyświetlany, gdy kursor myszy myszy nad kolorem na palecie kolorów. Pliki ACO służą do tworzenia obrazów zgodnych z niektórymi standardami kolorów.

Pliki ACO są przydatne do sterowania kolorami dla różnych mediów wydawniczych, takich jak cyfrowe pliki graficzne i papierowe. W katalogu / Presets / Color Swatches / zawiera zestawienie próbek kolorowych z instalacją programu Adobe Photoshop z kolorami dla standardów ANPA, FOCOLTONE, HKS, PANTONE, TOYO i TRUMATCH.

Jak otworzyć plik ACO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ACO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ACO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ACO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ACO

Inne problemy z plikiem ACO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ACO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ACO:

  • plik ACO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ACO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ACO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik