• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ACB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ACB. Jeżeli chcesz otworzyć plik ACB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ACB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Color Book Format Adobe Systems

Co to jest plik ACB?

Plik ACB jest plikiem kolorów niestandardowych używanym przez program Photoshop, program do edycji zdjęć. Zawiera zapis koloru, który zawiera nazwy kolorów, kody kolorów, składniki RGB i CMYK, lekkość i chrominancję. Pliki ACB zawierają również informacje nagłówkowe dotyczące wersji książki, tytułu, opisu, liczby kolorów i innych informacji o plikach.

Książki kolorystyczne służą do tworzenia obrazów zgodnych z niektórymi standardami kolorów. Na przykład niektóre katalogi kolorów są lepsze dla ekranów, a inne są lepsze do skanowania lub drukowania. W programie Photoshop CS5 można wybrać książkę kolorową, wybierając przycisk Biblioteki kolorów z okna Selektora kolorów. Kilka plików ACB zawiera instalacja programu Photoshop w katalogu Książki PresetsColor.

Photoshop dostarcza książek kolorowych do katalogów kolorowych, takich jak ANPA, DIC, FOCOLTONE, HKS, PANTONE, TOYO i TRUMATCH.

Program Adobe InDesign i Illustrator korzystają także z książek kolorowych zapisanych w plikach ACB.

Jak otworzyć plik ACB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ACB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ACB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ACB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ACB

Inne problemy z plikiem ACB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ACB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ACB:

  • plik ACB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ACB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ACB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik