• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ABR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ABR. Jeżeli chcesz otworzyć plik ABR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ABR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Photoshop Brush Format Adobe Systems

Co to jest plik ABR?

Zawiera kolekcję lub pędzle, które mogą być użyte przez narzędzie Pędzel w programie Adobe Photoshop. Zawiera kształt, teksturę, dynamikę i inne dane dla każdego stylu pędzla.

Pędzle programu Photoshop są domyślnie zapisywane w katalogu "Adobe Photoshop / Presets / Brushes". Można je zapisać i załadować za pomocą menu rozwijanego na palecie Pędzle.

Jak otworzyć plik ABR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ABR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ABR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ABR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ABR

Inne problemy z plikiem ABR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ABR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ABR:

  • plik ABR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ABR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ABR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik