• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ABK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ABK. Jeżeli chcesz otworzyć plik ABK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ABK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Ability Write Backup Format N/A

Co to jest plik ABK?

Plik kopii zapasowej utworzony przez różne programy, w tym CorelDRAW, Ability Office Write i PrintMaster Gold. Zawiera kopię zapasową aktualnie otwartego dokumentu lub projektu. Służy do odzyskiwania danych programu w przypadku awarii komputera lub uszkodzenia pliku.

Pliki ABK zwykle nie mają być otwierane bezpośrednio. Zwykle program, który je utworzył, poprowadzi użytkownika w procesie odzyskiwania utraconych danych.

Jak otworzyć plik ABK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ABK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ABK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ABK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ABK

Inne problemy z plikiem ABK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ABK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ABK:

  • plik ABK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ABK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ABK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik