• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ABC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ABC. Jeżeli chcesz otworzyć plik ABC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ABC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Musical Notation Language Format N/A

Co to jest plik ABC?

Plik muzyczny utworzony w języku notacji abonenckiej ABC, który przechowuje kompozycję w formacie ASCII w formacie tekstowym. Można przetłumaczyć i określić w rzeczywistym wyniku, a także odtworzyć za pomocą aplikacji kompatybilnej z ABC.

Pliki ABC można konwertować do formatu MusicXML za pomocą usługi sieciowej o nazwie Abc2xml. Ta usługa jest również używana przez MuseScore do importowania plików ABC (jako wstępnie zainstalowana wtyczka). Możesz importować pliki ABC w MuseScore, wybierając Plugins & rarr. ABC Import.

Jak otworzyć plik ABC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ABC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ABC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ABC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ABC

Inne problemy z plikiem ABC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ABC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ABC:

  • plik ABC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ABC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ABC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik