• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku 3DP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem 3DP. Jeżeli chcesz otworzyć plik 3DP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku 3DP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
3DMark03 Pro Benchmark Format Autodesk

Co to jest plik 3DP?

Plik danych utworzony przez program 123D Catch - program służący do obracania wielu obrazów 2D w modelu 3D. Zapisuje dane używane do przekształcania zdjęć w renderowany obiekt 3D. Używa technologii szycia, aby skonstruować model.

Aby utworzyć model, użytkownicy składają wiele cyfrowych zdjęć obiektu stacjonarnego. (Zdjęcia muszą mieć pewien stopień pokrywania się lub nie można stworzyć sceny fotograficznej). Te zdjęcia są przesyłane do usługi opartej na chmurze, która łączy zdjęcia w trójwymiarową reprezentację. Wynikowy model 3D można zapisać jako plik .OBJ lub .DWG lub jako film.

Jak otworzyć plik 3DP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku 3DP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi 3DP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem 3DP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik 3DP

Inne problemy z plikiem 3DP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem 3DP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami 3DP:

  • plik 3DP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku 3DP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik 3DP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik