• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie pliku TC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TC. Jeżeli chcesz otworzyć plik TC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TC
Pełna nazwa pliku Producent Popularity
TrueCrypt Disk Volume Format TrueCrypt

Co to jest plik TC?

Wirtualny zaszyfrowany dysk utworzony przez program TrueCrypt, open-source disk encryption, który tworzy wolumin szyfrowany w czasie rzeczywistym (w locie).

Jak otworzyć plik TC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TC
Inne problemy z plikiem TC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TC:

  • plik TC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik