• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie pliku HEX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HEX. Jeżeli chcesz otworzyć plik HEX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HEX
Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Hex Dump Format N/A

Co to jest plik HEX?

Zawiera ustawienia, informacje o konfiguracji lub inne dane zapisane w formacie szesnastkowym. Może być przechowywany w formacie binarnym lub tekstowym.

Binarne pliki szesnastkowe można otwierać tylko przy użyciu programów do edycji szesnastkowej. Pliki z sześcioma tekstami mogą być otwierane i edytowane za pomocą edytora tekstowego.

Jak otworzyć plik HEX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HEX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HEX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HEX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HEX
Inne problemy z plikiem HEX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HEX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HEX:

  • plik HEX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HEX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HEX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik